İDDİA: Khimki’de Yaprak Dökümü Devam Ediyor!

Turkish Airlines Euroleague‘de büyük hayal kırıklığı yaratan ve son günlerde finansal problemlerin de boy gösterdiği, hatta bu nedenle transfer hamlelerine Euroleauge yönetimi tarafından izin verilmeyen Khimki‘de bir isimle daha yol ayrımına gelindi.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalarda Monroe ve Jerebko ile yollar ayrılmıştı, şimdi de Sırp guard Stefan Jovic’in takımdan ayrılması bekleniyor.

Litvanya kaynaklı 15min’in haberine göre Sırp guardın ödemelerini alamadığı için takımdan ve ülkeden ayrılması gündemde.

30 yaşındaki tecrübeli guard geçen yaz transfer olduğu Khimki’de yaşadığı sakatlıklar nedeniyle beklentilerin altında bir performans sergilemiş, bu sezon sadece 4.4 sayı, 2.0 ribaund, 3.8 asist, 1.0 top çalma istatistikleri ile katkı verebilmişti.

EDİTÖR YORUMU:

Kariyeri boyunca sakatlıklar canını sıktı ama güçlü fiziği, topa iyi baskı yapması ve hücumda ikili oyunları yüksek verimlilikle organize edebilmesi sayesinde halen bir çok Euroleague takımında kendisine rahatlıkla kontrat bulabilir. Ama tabi kurallar gereği artık bu sezon başka bir Euroleague takımında forma giyemeyecek. Bu nedenle belki EuroCup ya da Şampiyonlar Ligi takımları onu değerlendirmek isteyebilirler, tabi kontratında fedakarlık yapmak isterse.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.