RESMİ: Olympiakos, Uzun Rotasyonunu Koufos ile Güçlendirdi

Turkish Airlines Euroleague‘in kurucu ekiplerinden Olympiakos uzun rotasyonunu tecrübeli biri ismle güçlendirdi.

NBA’de geçirdiği yılların ardından geçen sezon CSKA Moskova forması ile izlediğimiz ama beklentileri karşılayamadığı için takımdan gönderilen ve bir süredir serbest olan tecrübeli uzun Kostas Koufos sezonun geri kalanında Yunan ekibinin başarısı için ter dökecek. Taraflar arasındaki anlaşma gelecek sezon için de karşılıklı opsiyon içeriyor.

11 yıllık NBA kariyerinden sonra Avrupa’ya ilk kez gelen 31 yaşındaki Yunan uzun Rus ekibinin forması ile geçirdiği ilk sezonunda 17 Euroleague maçında görev almış, bu maçlarda sadece 3.7 sayı, 2.8 ribaund ortalamaları ile katkı verebilmişti. VTB Lig’de ise 8.4 sayı, 5.2 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti.

EDİTÖR YORUMU:

CSKA ile yaptığı ve yıllık 3 milyon dolara yakın aldığı kontratın hakkını hiç veremediği bir gerçek. Şimdi Olympiakos ile çok daha makul rakamlarla bir anlaşma yaptı ve Ellis ile Martin gibi atlet uzunların yanında ayakları yere basan, basketbol bilgisi ve tecrübesi ile oyuna fark bir bakış açısı getirebilecek, alçak postta sırtı dönük de üretebilen bir isim olarak kadroya eklendi. Bu özelliklerini sahaya yansıtabilirse Olympiakos’un Euroleague’deki play-off macerasına önemli ölçüde katkı verebilir.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.