RESMİ: Kuban Disiplin Nedenleriyle Crawford ile Yollarını Ayırdı!

VTB Ligi ve 7DAYS EuroCup‘ın güçlü ilk 4 adaylarından biri olan Lokomotiv Kuban‘da önemli bir ayrılık yaşandı.

Rus ekibi yaptığı resmi açıklamayla disiplin sebepleri nedeniyle NBA patentli skorer Jordan Crawford ile yolların ayrıldığını duyurdu.

Yapılan açıklamada Birleşik Amerikalı guardın kulübün kurallarını birden çok ihlal ettiği belirtildi. Rus kulübünün başkan yardımcısı Rutkauskas kulübün resmi sitesinde şu açıklamaları yaptı:

Oyuncular nasıl maaşlarını alıyorlarsa aynı zamanda sorumluluklarını da yerine getirmek durumundalar. Eğer bir oyuncu kulüp tarafından belirlenmiş olan kuralları sürekli ihlal ediyorsa ve sezonun en önemli maçlarından birinin öncesinde takımın hazırlık kampını izinsiz bir şekilde terk ediyorsa maalesef bize tek seçenek bırakıyor o da kendisi ile yolları ayırmamız. Takımın her zaman savaşacak, sonuca odaklı, disiplinli ve gerçek profesyonellere yani kişisel hedeflerini takımın hedeflerinden öne koymayacak isimlere ihtiyacı var.

Lokomotiv Kuban Resimi Web Sitesi

1.93 metre boyunda olan 32 yaşındaki tecrübeli guard VTB Lig’de 13 maçta 18.4 sayı, yüzde 33.7 3sayı, 2.3 ribaund, 3.2 asist ve EuroCup’da ise 14 maçta 16.6 sayı, yüzde 36.9 3sayı, 1.9 ribaund, 2.2 asist istatistikleri ile katkı verebilmişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.