İDDİA: Karşıyaka’nın Yıldızına CSKA Kancası!

ING Basketbol Süper Ligi ve FIBA Şampiyonlar Ligi’nde zirveyi hedefleyen Pınar Karşıyaka‘nın yıldız uzununa CSKA Moskova kancası.

Turkish Airlines Euroleague‘in dev ekiplerinden CSKA Moskova geçtiğimiz günlerde yıldız uzunu Milutinov’un omzundan sakatlanması ve sezonu kapatmasıyla beraber uzun rotasyonuna takviye arayışlarına girmişti.

DHA’nın haberine göre Rus ekibi Raymar Morgan için İzmir kulübü ile bağlantıya geçti ancak yöneticilerin sezonun bu kritik döneminde takım iki kulvarda da şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerlerken yıldız uzunlarını kesinlikle bırakmak istemediklerini belirtmişler.

32 yaşındaki tecrübeli uzun bu sezon BSL’de 15.7 sayı, 7.5 ribaund ve Şampiyonlar Ligi’nde ise 19.5 sayı, 4.0 ribaund, 2.2 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

EDİTÖR YORUMU:

Şampiyonlar Ligi’nde Ocak ayının MVP’si seçilen Morgan, Avrupa’daki undersized uzunların en başarılı temsilcilerinden biri. Orta mesafe tehditi, yüzü dönük topu yere burarak potaya gidebilmesi ve yüksek posttan pas dağıtabilmesi en önemlisi ise aletizmi, pozisyon bilgisi artı zamanlaması ile her iki pota altında da ribaundlara verdiği katkıyla çok değerli bir takım oyuncusu. Potaya çabuk devrilen, alçak postta üretme konusunda etkili, fiziksel oyundan kaçmayan bir uzun. Savunmada da çabuk ayakları ile adam değişmelerde kısanın karşısında kalabilmesi önemli bir artı ki çember koruma konusunda da etkili bir isim. Ayrıca o da tecrübesi ve kaliteli karakteri ile takımdaki oyunculara örnek olacak, liderlik edebilecek bir oyuncu.

Özetle James gibi zorlu bir karakterle uğraşan, Milutinov gibi yıldız bir uzunu kaybetmiş olan, Hines’dan sonra uzun rotasyonunda Bolomboy’dan atletizmi ve ribuandlar konusunda istikrarlı bir katkı alamayan CSKA’nın tam da aradığı özelliklere sahip bir uzun Morgan. Ama tabi Karşıyaka’nın onu sezonun bu kritik döneminde bırakmaması da çok normal ve doğru olan.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.