İDDİA: Maccabi, Gaziantep’in Fransız Yıldızı ile İlgileniyor!

Turkish Airlines Euroleague ekiplerinden Maccabi Tel Aviv, uzun rotasyonuna takviye yapmak istiyor.

Bu sezon Empera Halı Gaziantep forması ile etkili performanslara imza atan Fransız uzun Mouhammadou Jaiteh, İsrail sitesi Walla’nın haberine göre Maccabi’nin radarında.

27 yaşında olan 2.11 metre boyundaki Jaiteh, BSL’de 17 maçta görev alırken 15.4 sayı, 10.9 ribaund, 2.1 asist, 1.1 blok istatistikleri ile katkı vermişti.

EDİTÖR YORUMU:

Maccabi bu sezon uzun rotasyonundan istediği verimi alamadı. Ne Zizic ne de Hunter beklentileri karşılayamadılar şuana kadar. Play-off potasından daha fazla uzaklaşmamak adına da takviye yapmaları gerektiğini çok iyi biliyorlar. Daha önce Higgins ve Jekiri ile Euroleague’e oyuncu ihraç etmiş olan temsilcimiz, büyük olasılıkla önemli bir hamleye daha ortak olmaya hazırlanıyor. Kariyeri boyunca NBA potansiyeli bulunduğu söylenen ve yetenekleri tartışılmayacak seviyede üst seviyede olan Jaiteh, bir türlü mental olgunluğu ve istikrarı sağlayamamıştı ama Gaziantep’deki kolej havası ve koç Markovic’in mentörlüğü ona çok yaradı, kariyerinin en verimli sezonunu geçiriyor şuana kadar. Tıpkı Jekiri’de olduğu gibi o da oyununun pas yönünü çokiyi geliştirdi koç Markovic sayesinde. Artık potansiyeline ulaşma konusunda doğru noktaya gelmiş durumda, Eurolegue sahnesinde de tıpkı Jekiri gibi başarılı olacağını, Maccabi’nin aradığı, atletizm, ribaund ve çember koruma katkısını verebileceğini düşünüyorum.

Yanında Zizic ve Hunter gibi iki uzun varken dakikaları sınırlı olabilir ama sezonun kalan yarısında alternatif uzun olarak kendini kanıtlayıp verimli bir oyuncu olduğunu gösterebilirse yeni sezonda Maccabi ile devam edebilir ya da yeni bir Euroleague kontratı kapabilir.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.