RESMİ: Bahçeşehir, Stimac Transferini de Duyurdu

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Bahçeşehir Koleji, Owens’ın Levallois ile anlaşması ve Robinson’ı kadro dışı bırakılmasının ardından 5 numara pozisyonuna tanıdık bir isimle takviye yaptı.

Sizlere daha önce detaylarını ilettiğim transferi resmi olarak duyurdular ve sezon sonuna kadar tecrübeli uzun Vladimir Stimac ile anlaştıklarını duyurdular.

Sırp uzun hakkındaki yorumlarımı sizlerle daha önce BURADA paylaşmıştım.

Kariyerinin büyük bir bölümünü ülkemizde geçiren ve 2011’den bu yana Olin Edirne, Banvit, Beşiktaş, Anadolu Efes, Türk Telekom ve Fenerbahçe formaları ile izlediğimiz, son olarak Çin’in Quingdao formasını terleten 2.10 metre boyunda olan 34 yaşındaki Stimac, bu sezon CBA’de 9 maçta ortalama 9.3 sayı, 7.9 ribaund istatistikleri ile katkı verebilmişti.

Kulüpten yapılan açıklama şu şekildeydi:

25 Ağustos 1987 tarihinde Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da dünyaya gelen Vladimir Stimac; kariyerinde daha önce Olin Edirne, Banvit, Beşiktaş, Anadolu Efes, Türk Telekom ve Fenerbahçe formalarıyla altı sezonu ülkemizde geçirdi.

Türkiye maceralarının yanı sıra 2016’da Kızılyıldız’la Adriyatik ve Sırbistan Ligi, 2011’de Nymburk’la Çekya şampiyonluğu yaşayan Sırp oyuncu, son olarak Çin Ligi takımlarından Qingdao Eagles forması giydi.

Uzun yıllardır milli takım şampiyonalarında da boy gösteren Stimac; 2016 Rio Olimpiyatları, 2014 Dünya Kupası ve 2017 EuroBasket’te gümüş madalyalı Sırbistan takımlarının önemli bir parçasıydı.

Vladimir Stimac’a, ‘’Bahçeşehir Koleji’ne hoş geldin’’ diyor ve kırmızı – lacivert renkler altında başarılar diliyoruz.

Bahçeşehir Koleji Resmi Web Sitesi

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.