Euroleague’de Ocak Ayının MVP’si Jan Vesely Oldu!

Turkish Airlines Euroleague‘de geride bıraktığımız Ocak ayının MVP’si (en değerli oyuncusu) Fenerbahçe Beko‘nun Çek yıldızı Jan Vesely seçildi.

8 maçlık harika bir galibiyet serisinin içinde olan ve bunların 6 tanesini Ocak ayında kazanan Fenerbahçe Beko‘da tecrübeli uzun 42/57 saha içi, 12/12 serbest atış isabet oranları ile toplamda 96 sayı attı ve 16 sayı ortalaması yakaladı.

Vesely, oynadığı bu 6 maçta 16.0 sayı, 5.5 ribaund, 2.8 asist, 1.4 top çalma istatistikleri sayesinde 23.2 verimlilik puanı ortalaması yakalarken, Aralık 2018’den beri ayın MVP’si seçilen ilk Fenerbahçe oyuncusu oldu ki o dönemde de ödülü alan kendisiydi zaten 🙂

Kariyerinde 3. kez Euroleague Ayın MVP’si ödülünü kazanan Çek yıldız, Nando De Colo, Vassilis Spanoulis, Juan Carlos Navarro ve Ante Tomic ile 2. sırayı paylaşıyor.

Zirvede ise halihazırda Barcelona’nın başarısı için ter döken ve bu ödülü 4 kez kazanmış olan Nikola Mirotic yer alıyor.

23,2 verimlilik puanı ortalaması yakalayan Vesely, Aralık 2018’den bu yana EuroLeague’de ayın MVP’si seçilen ilk Fenerbahçeli oyuncu oldu. Vesely, Aralık 2018’de de ödülü alan oyuncu olmuştu. Tecrübeli uzun, böylece üçüncü kez ayın MVP’si ödülünü kazanırken EuroLeague tarihinde en çok ayın MVP’si ödülü kazanma yarışında ikinci sırayı Nando De Colo, Vassilis Spanoulis, Juan Carlos Navarro ve Ante Tomic ile paylaşıyor.

Nikola Mirotic ise dört adet ayın MVP’si ödülü ile zirvede yer alıyor.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.