TBF Resmen Açıkladı: Bu Sezon Türkiye Kupası Oynanmayacak

Her ne kadar pandeminin yoğun etkisine rağmen basketbol dünyasında ve ülkemizde bir çok organizasyon devam ettirilmeye çalışılsa da bazılarından vazgeçmek maalesef şart oldu.

Türkiye Basketbol Federasyonu da kulüplerden gelen istek doğrultusunda yoğun fikstürü de dikkate alarak beklenen kararı verdi ve bu sezon hem erkekler hem de kadınlar Türkiye Kupası’nın oynanmayacağını resmi olarak açıkladı.

TBF’den yapılan açıklama şu şekilde:

Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu gerçekleştirdiği toplantıda, 2020-2021 sezonunda Erkekler ve Kadınlar Türkiye Kupası organizasyonlarının düzenlenmemesi konusunda kulüplerden gelen teklifi görüştü.

ING Basketbol Süper Ligi ile Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinin yetkilileriyle yapılan görüşmeler neticesinde; Covid-19 pandemisinden kaynaklanan maç ertelemeleri nedeniyle lig ve Avrupa Kupası maç takvimindeki yoğunluğu ve liglerde yer alan basketbolcu, antrenör ve yönetici sağlık durumlarını ön planda tutarak, kulüplerden gelen her iki Türkiye Kupası organizasyonunun 2020-2021 sezonunda düzenlenmemesi teklifini kabul etti.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Türkiye Basketbol Federasyonu

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.