Bursaspor, Gran Canaria’ya Konuk Oluyor

7DAYS EuroCup‘daki temsilcilerimizden Frutti Extra Bursaspor, İspanya’da Gran Canaria‘ya konuk oluyor.

9 Aralık Çarşamba saat 23:00’da başlayacak ve Tivibu Spor ekranlarından yayınlanacak olan karşılaşmayı Robert Lottermoser, Tomasz Trawicki, Nick Van den Broeck hakem üçlüsü yönetecek.

İki takımın gruptaki ilk karşılaşmasında İspanyol ekibi Bursa’da temsilcimizi 76-94’lük skorla rahat bir şekilde yenmişti.

Bursaspor’da geçtiğimiz hafta koç değişikliği yaşanmış ve göreve genç Sırp koç Alimpijevic getirilmişti. Onun yönetiminde haftasonu çıktıkları BSL maçında, kendi sahalarında Karşıyaka’ya 81-94’lük skorla kaybetmekten kurtulamadılar ve böylece iki kulvardaki son 8 maçlarının tamamını kaybetmiş oldular. Malik Newman 28 sayı, 5 ribaund, 5 asist ile direnmeye çalışan isim olmuştu. EuroCup sahnesinde ise Kenny Kadji (11.5 sayı) takımın en güvenilir skor opsiyonu konumunda.

Granca ise son maçına bu haftasonu Endesa’da çıktı ve deplasman güçlü Barça karşısında hiç varlık gösteremediler, 91-63’lük skorla hezimete uğradılar. Stan Okoye 11 sayı ile ayakta kalmaya çalışan isimdi ki Nijeryalı kanat oyuncusu EuroCup sahnesinde de 13.1 sayı ortalaması ile koç Fisac’ın en güvendiği skor opsiyonu olarak öne çıkıyor.

İspanyol ekibi 8 maçın ardından elde ettiği 6 galibiyetle top 16 biletini Trento ile kapmayı başardı, bu nedenle kafaları rahat. Temsilcimiz sie 6 maçından da galibiyet çıkaramadı ve artık umutları giderek tükeniyor, bu maçtan mutlaka galibiyet çıkarmaları gerekiyor.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.