Beşiktaş, Covid Testi Pozitif Çıkan Williams’dan Vazgeçti

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Beşiktaş, Kasım ayının ortasında anlaştığı Troy Williams‘ın transferinden vazgeçti.

Sizlere daha önce ilettiğim üzere siyah beyazlılar NBA patentli kanat oyuncusu Williams ile anlaşmış ancak oyuncunun Covid testi pozitif çıktığı için transferi askıya almış, karantina sürecini beklemeye karar vermişlerdi.

Testi pozitif çıktığı için İstanbul’a gelemeyen oyuncunun sözleşmesinin fesh edilmesine karar verildi. Son haftalarda alınan iyi sonuçların da etkisiyle şimdilik yerine bir transfer de yapılmayacak, bir diğer yeni transfer Berry’nin de takıma aktif olarak katılmasının ardından takımın durumuna tekrar bakılıp olası hamle ya da hamleler için karar verilecek.

Hali hazırda Beşiktaş forması giyen Blackmon’un Indiana Üniversitesi’nden takım arkadaşı olan 2.01 metre boyundaki, 26 yaşındaki Williams, 2016–2019 arsında Memphis Grizzlies, Houston Rockets, New York Knicks ve Sacramento Kings formasıyla 72 NBA maçına çıktı, 16 dakikada 6.0 sayı2.7 ribaund, 0.7 asist ortalamaları tutturdu. Geçen sezon ise 12 Aralık’ta katıldığı Pesaro’da 8 maça çıkarak 16.0 sayı, 3.6 ribaund, 1.5 asist ortalamalarıyla oynadı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.