Kokoskov ve Muhammed, Valencia Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu

Turkish Airlines Euroleague 11. hafta mücadelesinde temsilcimiz Fenerbahçe Beko, İspanyol ekibi Valencia’yı konuk edecek.

Karşılaşma öncesi Fenerbahçe Beko‘nun Sırp koçu Igor Kokoskov şu açıklamaları yaptı:

Çok tecrübeli oyunculardan kurulu bir takımla oynayacağız. Nasıl oynamaları gerektiğini biliyorlar. Gerçekten geniş bir kadroları var. Valencia kesinlikle EuroLeague’deki en iyi hücum takımlardan biri. Koçları tarafından çok iyi yönetilen bir ekip. Topu çok iyi paylaşıyorlar, bencilce hareket etmiyorlar. Bizim için özellikle defansif anlamda oyun planımıza sadık kalabilmek için önemli bir sınav olacak. Aynı zamanda rakibimizin de savunmada agresiflik yapabildiğini biliyoruz, bu nedenle de hücumda da iyi bir iş çıkarmalıyız. Çember altını kullanabilmeli ve agresif olmalıyız. Rakibimize cevap verecek sertliği ortaya koyabilmeliyiz. Valencia çok tecrübeli bir ekip ve özellikle sezonun bu bölümünde çok iyi oynuyorlar. Bizim adımıza çok değerli bir karşılaşma olacak çünkü evimizde oynuyoruz ve hedeflerimiz için evimizi koruyabilmemiz gerekiyor.

Fenerbahçe Spor Kulübü

Takımın tecrübeli guardı Ali Muhammed ise şu ifadeleri kullandı:

Zor bir karşılaşma olmasını bekliyoruz. Valencia’nın oldukça iyi bir takım olduğunu biliyoruz. Onlar bir galibiyet serisiyle buraya geliyorlar. Biz de EuroLeague’deki son birkaç maçımızı kaybettik. Şimdi evimize dönüyoruz. Mücadeleyi kazanabilmek için agresif savunma yapabilmeli ve bunu hücuma da artı olarak yansıtabilmeliyiz. Takım olarak reaksiyon göstermeli ve kırk dakika boyunca mücadele etmeliyiz.

Fenerbahçe Spor Kulübü

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.