RESMİ: Afyon’dan Fransa’ya

Geçtiğimiz sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde Afyon forması ile iz bırakan Jordon Crawford‘un yeni adresi belli oldu.

2019-20 sezonunda HDI Sigorta Afyon Belediyespor forması ile izlediğimiz, ligin en başarılı isimlerinden biri olan Birleşik Amerikalı guard Fransa JeepElite Pro A ekiplerinden Chalon Saone ile sezon sonuna kadar geçerli kontrat imzaladı.

1.68 metre boyunda olan 30 yaşındaki tecrübeli oyun kurucu, BSL’de 23 maçta ortalama 32.1 dakika süre alırken 16.4 sayı, %37.6 3sayı, 2.6 ribaund, 5.7 asist, 1.8 top çalma istatistikleri ile katkı vermişti.

EDİTÖR YORUMU:

Yaz döneminde adı Galatasaray ile de anılan Crawford, liderliği, skorer oyunu ve dezavantajlı fiziğine rağmen ortaya koyduğu koca yüreği artı savaşçı kimliği ile bu sezon haklı olarak Afyon taraftarının gönlünde taht kurdu. Ancak piyasasını yükselttiğini düşündüğü için Afyon’un onu tutmak için yaptığı kontrat teklifini kabul etmedi. Sonrasında ise aradığı kontratı bulamadı ve Chalon gibi sıradan bir takıma kadar düştü diyebiliriz. Normalde EuroCup ya da Şampiyonlar Ligi’nde bir takımda izleyebilirdik onu rahatlıkla. Temposu, sürati, saha görüşü ve skorer oyunuyla Pro A’da çok verimli olacağını, iyi işler çıkaracağını düşünüyorum. Elbette fiziksel dezavantajı onu zaman zaman zorlayacaktır ki bu nedenle takım savunmasının ona destek olmasını, iyi organize olmasını gerektirecek.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.