İDDİA: Fenerbahçe, 2019 Yazında Wanamaker’ın Kapısını Çalmış!

ABD basınında yer alan iddialara göre eski takımı Fenerbahçe Beko, 2019 yazında Brad Wanamaker‘ı istemiş ancak yıldız oyuncu NBA’de kalmayı seçerek o zamanki Boston Celtics ile sözleşme yenilemiş.

NBA’deki 2 sezonluk kariyeri boyunca Boston formasını terleten tecrübeli oyuncu, transfer dönemiyle beraber serbest kalmış ardından ise Golden State Warriors ile 1 yıllık 2.25 milyon dolar karşılığında anlaşma imzalamıştı.

31 yaşındaki başarılı guardın 2019 yazında eski takımı Fenerbahçe Beko tarafından istendiği ortaya çıktı.

Celtics’deki ilk yılında 36 maçta ortalamada sadece 9 dakika süre alabilen Birleşik Amerikalı guard hakkında o yaz yani 2018-19 sezonunun sonunda bir çok takımla anışmıştı.

Sfchronicle’ın haberine göre ise bu takımlardan biri de Wanameker’ın daha önce forma giydiği Fenerbahçe’ydi. Temsilcimizin yıldız guarda 6 sıfırlı bir kontrat önerdiği ve takımda da eskisi gibi as oyuncu rolünü vereceği bir teklif sunduğu belirtildi. Ama o NBA’de kalmayı tercih ederek Celtics ile yeniden anlaşmıştı.

2017-18 sezonunda sarı lacivertli forma ile 36 Euroleague maçında 11.3 sayı, 1.3 ribaund, 3.8 asist istatistikleri ile mücadele etmiş olan Wanamaker, daha önce Brose Bamberg ve Darüşşafaka formaları da giymişti Avrupa kariyerinde.

Wanamaker geçen sezon sezon ise Celtics ile 71 maçta forma giyerken 6.9 sayı, 2.0 ribaund, 2.5 asist istatistikleri ile mücadeke etmişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.