Tofaş Eski Guardını Kadroya Katmak Üzere

Geçtiğimiz günlerde Hapoel Jerusalem‘den ayrılan Tarik Phillip yeniden eski takımı Tofaş‘a dönmek üzere.

1.90 metre boyunda olan 27 yaşındaki İngiliz guard geçtiğimiz sezon da Tofaş‘da forma giymiş, sonrasında yazın Hapoel Jerusalem’e transfer olmuştu. İsrail Winner Ligi’nde 2 maçta 12.0 sayı, 5.0 ribaund, 1.5 asist ve Şmapiyonlar Ligi’nde ise 2 maçta 13.0 sayı, 2.0 ribaund, 1.0 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Phillip, deliciliği ve süratinin yanısıra etkili dış şutları ile de Tofaş’dan sonra Hapoel Jerusalem’in de en önemli hücum silahlarından biriydi. Ayrıca kritik yerlerde el yakın topları kullanması ve sorumluluk alması ile de iyi bir lider olacağını gösterdi. Bunların yanında ribaundlar konusunda da pozisyonuna göre atletizmi sayesinde iyi katkı veren Phillip, Tofaş döneminde sakatlıkların da etkisiyle çokça süre aldığı oyun kurucu pozisyonunda da takımını iyi organize etti, takım arkadaşlarını besledi. Yeniden yapılanan Jerusalem’de Blatt ile beraber guard rotasyonunda iyi bir ikili oldular aslında, bitirici pozisyonunda Şampiyonlar Ligi’nde de değerli bir silah olacağını gösterdi. Özetle Jerusalem’in onunla neden yollarını ayırdığını anlamak güç.

Tofaş cephesinde ise koç Demir’in gelişiyle beraber beklenen katkıyı şuana kadar veremeyen Christon’un dakikaları da verimliliği iyice düşmüştü. Büyük olasılıkla Bursa ekibi Phillip hamlesiyle beraber onunla da yolları ayırmayı düşünüyor.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.