FLAŞ: Milwaukee Yeni Oyun Kurucusunu Buldu!

NBA takas döneminin hızlı takımı Milwaukee Bucks bir takası daha tamamladı!

Daha önce Bogdan Bogdanovic’i kadrosuna katan Bucks, yaptığı yeni takasla yıldız bir oyun kurucuyu da kadrosuna katmayı başardı.

Birkaç gündür kulislerde dolaşan en önemli konulardan biri New Orleans Pelicans‘ın yıldız guardı Jrue Holiday‘i takaslama isteğiydi. İşte bu senaryo gerçekleşti ve Holiday yapılan takasla Doğu Konferansı’nın iddialı takımının yolunu tuttu.

ESPN’in haberine göre Bucks bu takasta Eric Bledsoe, George Hill‘in yanı sıra 3 tane 1. tur draft hakkını da Pelicans’a yolladı.

Bucks yönetimi 2021-22 sezonu sonunda kontratı sona erecek olan Antetokounmpo’yu kadroda tutabilmek adına onun etrafına güçlü isimleri ekleyerek yeniden yapılanmaya gidiyor ve bu yolda Bogdanovic ile Holiday atılmış doğru adımlar oldular.

Holiday geçen sezon 61 maçta süre alırken 19.1 sayı, 4.8 ribaund, 6.7 asist istatistikleri ile oynamış ve yay gerisinden ise %35.3 isabet oranı yakalamıştı. NBA’in en iyi çok yönlü oyun kurucularından biri olarak kabul ediliyor ve ayrıca savunma konusnuda da özel bir silah, güçlü fiziği ve çabukluğu ile 1, 2, 3 numaralı pozisyonları savunabilme özelliklerine sahip.

Pelicans’ın yolunu tutan isimlerden Bledsoe 61 maçta 14.9 sayı, 4.6 ribaund, 5.4 asist ve Hill ise 59 maçta 9.4 sayı, 3.0 ribaund, 3.4 asist istatistikleri ile katkı verebilmişti Bucks’a.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.