FLAŞ: Lakers, Alman Oyun Kurucu ile Anlaşmak Üzere!

NBA‘de 2019-20 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan Los Angeles Lakers, yeni sezon için de ünvanını korumak üzere takviye çalışmalarına başladı.

Geride bıraktığımız sezon takımın net bir oyun kurucusu olmamasından dolayı organizasyon yükü çokça kez Lebron’un omuzlarına binmişti. Bu yükü hafifletmek isteyen Lakers aradığı oyun kurucuyu Oklahoma City Thunder‘da bulmuşa benziyor.

Hem ESPN hem de The Athetic’de yer alan haberlere göre Lakers ile Thunder arasında Dennis Schröder‘in şampiyona gideceği bir takas üzerinde görüşmeler olumlu şekilde ilerliyor, mutlu sona yaklaşılmış durumda.

1.81 metre boyunda olan 27 yaşındaki Alman guard, geride bıraktığımız sezon 72 maçta ortalama 30.9 dakika süre alırken 18.8 sayı, %37.2 3sayı, 3.6 ribaund, 4.0 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Lakers, Alman oyuncuya karşılık olarak Thunder’a Danny Green ve 2020 NBA Draftı için 28. sıra seçim hakkını vermeye hazırlanıyor.

Batı Konferansını 5. sırada bitiren ve koç değişikliğine giden Thunder, Paul, Gallinari, Adams ve Schröder gibi isimleri göndererek draft hakları ve genç oyuncuları kadroya katıp yeniden yapılanma yoluna gidecek.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.