EuroCup’da 3 Maç Ertelendi

7DAYS EuroCup‘da 7. hafta programı kapsamında oynanacak 3 maçın covid vakaları nedeniyle ertelendiği açıklandı.

EuroCup yönetiminden yapılan resmi açıklamaya göre Andorra, Buducnost ve Lietkabelis kulüplerinin erteleme isteklerinin kabul edildiği ve ilgili maçların ertelendiği duyuruldu.

Andorra – Antwerp: Normalde 10 Kasım Salı günü oynanması planlanan karşılaşma Andorra’nın talebi üzerine ertelendi. İspanyol ekibi takımda artan covid vakaları nedeniyle prosedürlere göre gereken 8 sağlıklı oyuncuyu çıkaramadığını bildirmişti.

Buducnost – Metropolitan Levallois: 10 Kasım Salı günü oynanması gereken bir diğer maç da bu kez Karadağ temsilcisinin covid vakaları nedeniyle 8 sağlıklı oyuncu çıkaramamasından dolayı ertelendi.

Lietkabelis – AS Monaco: 11 Kasım Çarşamba günü oynanması gereken karşılaşma, Litvanya ekibinde artan covid vakaları nedeniyle ertelendi. Lietkabelis karşılaşmaya 8 sağlıklı oyuncu çıkaramayacağını evraklarıyla iletti EuroCup yönetimine.

Bildiğiniz gibi sezonun ilk haftalarında revize edilen Covid protokolüne göre bir maç covid vakaları nedeniyle en fazla 3 kere ertelenebiliyor. Euroleague ve EuroCup yönetimi takımlarla görüşüp en uygun tarihleri belirleyerek maçların devamlılığını sağlamaya çalışacak.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.