Furkan Korkmaz: “Milli Takımımız Önümüzdeki 10 Yıl Dünyayı Sallayabilir.”

Ülkemizi Philadelphia 76ers forması ile NBA sahnesinde temsil eden genç yıldızımız Furkan Korkmaz, beIN Sports ekranlarında yayınlanan röportajında kendisine yanıtlanan sorulara samimi yanıtlar verdi.

Mevcut form durumu ile ilgili konuşan genç oyuncu, “Fiziksel anlamda çok iyi hissediyorum, mental anlamda da çok farklı bakıyorum önümüzdeki senelere. Şu an için iyi gidiyor diyebilrim” ifadelerini kullandı.

Korkmaz, karantina döneminde yaşadıklarını ise şöyle anlattı:

“11 ay Philadelphia’da kaldıktan sonra İstanbul’u çok özlemişim. 4-4.5 ay tek başımaydım. Sonra Bubble’da 1-1.5 ay tek başıma, ailemden uzak kaldım. Tabii ki takım arkadaşlarım vardı ama İstanbul çok iyi geldi.

Philadelphia’da apartman dairesinde oturuyorum, o açıdan benim için zor oldu antrenman yapmak. Sezonun bu kadar geç başlayacağını fark etmemiştik.”

beIN Sports

NBA’de yaşadığı fanus deneyimini ise şöyle anlattı:

“Beklediğimizden çok daha iyi bir organizasyon vardı. Sosyallik ve yemekler haricinde şikayeti yoktu oyuncuların. Bu tarihi organizasyonun parçası olmak keyifliydi ancak inşallah bir daha olmaz.”

beIN Sports

Sixers‘ın NBA fanusunda şampiyon olabilecek bir kadroya sahip olduğunu dile getiren Furkan Korkmaz, Luka Doncic ve Nikola Jokic’in oynadıkları basketbolun da kendisine keyif verdiğini belirtti.

Takımının yeni koçu Doc Rivers ile ilgili de konuşan Korkmaz, şunları söyledi:

“Doc Rivers çok büyük bir isim. Bizim takıma da böyle büyük bir ismin gelmesi gerekiyordu diyebilirim, büyük durumları kontrol etmek için büyük isimler gerekebiliyor.”

beIN Sports

Eski hocası Brett Brown ile ilgili ise “Bu sezon, Brett Brown bana çok fazla öz güven ve kredi verdi. Benim için yeri ayrı, NBA’e tutunmamın başlıca sebeplerinden biridir” şeklinde konuştu.

Furkan Korkmaz, Sixers ile kontratının son senesi olan önümüzdeki sezon ile ilgili ise şu ifadeleri kullandı:

“Basketbola çok açım. Kontratımdaki son sene olarak görmüyorum ama kariyerimin şekilleneceği özel bir yıl olarak görüyorum. Benim için çok önemli bir yıl olacak. İnsanlara göstereceğim ve kanıtlayacağım çok şey var.”

beIN Sports

Genç yıldız, milli takımımızın durumu ile ilgili ise “İnsanların gördüğünden daha büyük bir potansiyelimiz var. Beraber oynamamız ve gitmemiz gereken çok yol var. Çok büyük başarılara imza atacağız, bunu da göstermeye başlarsak 10 sene, 12 sene dünyayı sallayacak bir ekip görebiliriz” ifadelerini kullandı.

Son olarak Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes‘in son dönem performanslarına da değinen Korkmaz, şöyle konuştu:

“Çok gururluyum. Kalbim hala burada, Türk takımlarıyla beraber. Ayrı ayrı bakmıyorum, hepsi bizim takımlar.

Oradan çıkmış bir oyuncu olarak Anadolu Efes‘le gurur duyuyorum. Keşke şampiyon olsalardı. Fenerbahçe Beko da aynı şekilde, oralara demir attı zaten Fenerbahçe.”

beIN Sports

Kaynak: beIN Sports & Eurohoops

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.