RESMİ: Telekom Eski Oyuncusu ile Yeniden Anlaştığını Duyurdu!

2 numara pozisyonunda bir türlü istediği hamleyi yapamayan FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde ülkemizi temsil eden ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Türk Telekom, bu kez riske girmedi.

Geçtiğimiz sezon da Ankara temsilcisinin formasını giyen Kanadalı guard Nick Johnson ile yeniden anlaştıklarını açıkladılar.

1.91 metre boyunda olan 27 yaşındaki Johnson BSL’de 23 maçta ortalama 28.9 dakika süre alırken 11.4 sayı, 3.3 ribaund, 4.9 asist ve Şampiyonlar Ligi’nde ise 16 maçta ortalama 27.8 dakika süre alırken 11.8 sayı, 4.1 ribaund, 3.6 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Johnson, sürati, atletizmi ve deliciliği ile ön plana çıkan bir guard. Her iki guard pozisyonunda da süre alabiliyor ama asıl yeri 2 numara diyebiliriz. Savunmada da karakterli bir oyuncu ve geçtiğimiz sezon enerjisi ile bu alanda da önemli bir katkı vermişti. Ancak dribbling üstü orta mesafeleri iyi olsa da dış şutları oldukça istikrarsız, ligde %26, Şampiyonlar Ligi’nde ise %43’lerle atmıştı. Geçen sezon Wiltjer ve Hunter sayesinde dış şutlarının istikrarsız olması göze batmamıştı. Bu sezon Ennis, Dekker ve Wiltjer yine bu alandaki eksiklerini kapatabilir. Koç Gören, ondan daha çok deliciliği ve birebirlerdeki etkinliği ile savunmaları zorlamasını bekliyor olacak. Ennis ile birlikte delicilik ve dış şutlar konusunda birbirlerini dengeleyeceklerini, Johnson’ın takıma enerji katacağını, atletizmi ile hem savunmada hem de hücumda faydalı olacağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.