Space Jam 2’nin Senaryosu Belli Oldu!

1990’larda yayınlanan Space Jam bir klasik olarak sinema ve basketbol tarihindeki yerini almış, ardından da filmin devamının çekilmesi uzun yıllar boyunca gündemdeki yerini korumuştu.

Temmuz 2021’de vizyona girecek filmin senaryosu ve konusu da netleşti.

Yazar Ben Mekler twitter adresinden yayınladığı mesaj ile filmin konusu hakkında açıklamalar yaptı:

Warner Bros. Stüdyosu’na yaptıkları bir ziyaret sırasında NBA süperyıldızı LeBron James ve oğlu, tüm Warner Bros. hikayelerini ve karakterlerini içinde tutan, kötücül ve çok güçlü, AI G ismindeki bir gücün kontrolündeki bir dünyada hapsolurlar. Looney Tunes takımını tekrar toplayarak kayıp oğlunu kurtarmaya çalışırken LeBron, Bugs Bunny’nin yardımı ile efsanevi film sahneleri ve karakterler ile dolu, daha önce hiç kimsenin hayal etmediği bu dünyada yolunu bulmak zorunda.

Daha sonrasında evlerine dönmek içinse AI G’nin gizemli planını çözmeleri ve tüm dünyanın izlediği bir maçta NBA ve WNBA’in en büyük yıldızlarınınn dijital, oyunlaştırılmış, süper versiyonlarına karşı destansı bir basketbol maçını kazanmaları gerekecek.

Eurohoops

Filmin başrolünde olacak Los Angeles Lakers‘ın süper yıldızı LeBron James aynı zamanda filmin yapım şirketi Spring Hill Entertainment’ın da iki kurucusundan biri.

Filmin yapımcılığını Coogler üstlenirken yönetmen koltuğunda ise Terence Nance’in oturacak.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.