Panathinaikos, Perez ile İlgileniyor!

Geçtiğimiz günlerde Jackson ile yollarını ayırdığını açıklayan Turkish Airlines Euroleague ekiplerinden Panathinaikos, guard rotasyonuna takviye yapmak için düğmeye bastı.

Sports TV’nin haberine göre Yeşiller’in gündemindeki isim ise Bahçeşehir Koleji‘nin Meksikalı oyun kurucusu Alex Perez.

1.91 metre boyunda olan 27 yaşındaki Perez, bu sezon temsilcimiz 3 BSL maçında 10.3 sayı, 2.7 ribaund, 5.0 asist ve 3 EuroCup maçında ise 17.7 sayı, %50.0 3sayı, 1.7 ribaund, 3.0 asist, 2.0 top çalma istatistikleri ile katkı vermişti.

Boş geçirdiği bir sezonun ardından hazırlık döneminde de fazla aktif olamamıştı Perez. Ama sezona iyi bir giriş yaptı ve ikinci hafta itibariyle ritm bulmaya başladı. Standart performansına ulaştığında sürati, etkili dış şutları ve ikili oyunlarda hem organizatör hem de bitirici olarak katkı verebilmesiyle ne kadar faydalı olduğunu görmüş olduk tekrar. Euroleague seviyesi için biraz yumuşak kalabileceğini Zalgiris’deki kısa macerasında görmüştük ama onu savunma yönünde destekleyebilecek Bochoridis ve Sant-Roos gibi isimler var Pana’nın elinde. Organizatör eksikliğini net olarak hissettiklerini düşünürsek Perez’in bu açığı doldurabileceğini söylemek yanlış olmaz. Transfer gerçekleşirse Perez Euroleague sahnesinde alacağı bu ikinci şansı değerlendirecek bekleyip göreceğiz. Diğer taraftan sezona zaten çok iyi bir başlangıç yapamayan Bahçeşehir, bu kaybı yaşarsa nasıl toparlanır, yerini doldurabilirler mi bu da büyük bir soru işareti açıkçası…

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.