RESMİ: Monaco, Stimac’ın Yerini Lessort ile Doldurdu

Yeni sezonda 7DAYS EuroCup‘ın güçlü favorilerinden biri olacak olan Fransa JeepElite Pro A ekiplerinden AS Monaco, Çin’e transfer olan Stimac’ın yerini Fransız bir uzunla doldurdu.

Geride bıraktığımız sezon Bayern Munich forması ile Euroleague sahnesinde izlediğimiz Mathias Lessort artık Fransız ekibinin başarısı için mücadele edecek.

2.06 metre boyundaki 24 yaşında olan Lessort, bu sezon BBL’de 13 maçta ortalama 13.2 dakika süre alırken 5.0 sayı, 3.5 ribaund, 1.0 blok ve Euroleague’de ise 22 maçta ortalama 10.8 dakika süre alırken 3.8 sayı, 2.2 ribaund istatistikleri ile beklentilerin altında kalmıştı.

Henüz ham bir uzun Lessort. Sırtı dönük silahlarını geliştirmesi gerekiyor çünkü orta mesafe ya da dış şut tehditi yok ve bu nedenle sadece topsuz katlarla ya da ikili oyunlardaki devrilmeleri ile skor katkısı verebiliyor. Diğer taraftan enerjisi, atletizmi ve fiziksel oyunu sevmesi sayesinde ribaundlarda aranan isim ancak enerjisini kontrol etmekte sorunlar yaşayabilen ve erken faul problemine de girebilen bir isim. Zaten bu soru işaretlerinin de etkisiyle Bayern onu Monroe’nun arkasında yedek uzun olarak kullandı.

Euroleague seviyesinde özellikle savunmada pozisyon bilgisi ve zamanlama problemleri nedeniyler etkisiz kaldığını görmüştük. Ancak EuroCup seviyesinde ribaundlardaki katkısı, ikili oyunları atletizmi sayesinde yüksek yüzdeli bitirmesi ve çember koruyuculuğu ile koç Mitrovic’in Monaco’suna değer katacaktır.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.