Mahmutoğlu: “Zeljko’dan Çok Şey Öğrendim, Igor’dan da Öğreneceğim.”

Fenerbahçe Beko‘nun düzenlediği Turkish Airlines Euroleague medya gününde koç Kokoskov ve GM Gherardini ile beraber basın mensuplarının sorularını yanıtladı takımın tecrübeli kaptanı Melih Mahmutoğlu.

Son yıllarda gösterdiği gelişimle Fenerbahçe Beko‘nun değişmez isimlerinden biri olan kaptan Melih, gelecek sezonun sağlık geçen bir sezon olmasını diledi. Zor bir dönemden geçtiklerini kaydeden Mahmutoğlu, ”Oyuncular için değişik bir sezon olacak. Yılbaşına kadar seyircisiz olacak. Biz elimizden geleni yapacağız. Çok heyecanlıyız, yeni hoca ve oyuncularımız var. 8’inci senem Fenerbahçe’de, bu yüzden ayrıca heyecanlıyım. Zeljko’ya teşekkür ediyorum, ondan çok şey öğrendim. Igor’dan da çok şey öğreneceğim. Tek amacımız sezona iyi hazırlanıp iyi başlamak. Her zamanki hedefler, yine şampiyonluk. Biz oyuncular olarak sahada en iyimizi vereceğiz” dedi.

“YAŞ İLERLEDİKÇE İYİ ŞUT ATMAYA BAŞLADIM”

Melih Mahmutoğlu, evde kaldıkları süre boyunca basketboldan uzak kaldıklarını hatırlatarak, şut performansını nasıl koruduğuyla ilgili, “Bence yaş ilerledikçe daha iyi şut atmaya başladım. Bu kadar uzun süre basketboldan uzak kalmamıştık. Mental olarak kendimi hazırlamaya çalıştım. Tatil ve çalışma sürecim vardı. Çalışmayı hiç bırakmadım. Profesyonelseniz bu şekilde yapmak gerekiyor. Hocamla da hep görüştük. Onun da oyun stilini takip ediyorum, biliyorum. Neye ihtiyacımız olduğunun farkındayım. Ritimden düştüğümü hiç sanmıyorum, daha da iyi durumda olacağım” ifadelerini kullandı.

“GEÇEN SEZONUN OYNANMASINDAN YANA DEĞİLDİM”

“Geçen sezon oynanabilir miydi” sorusuna yanıt veren Mahmutoğlu, şöyle konuştu: “Oynanmasından yana değildim. Ama biz bunu hep konuştuk. Bu kadar ara verdikten sonra başlamanın ne kadar sağlıklı olabileceğini düşündük. Sporcu sezona nasıl hazırlanabilir? İki ay evde geçirdik. Bu soru işaretiydi. Oyuncularla bağlantı halindeydik. Benim bildiğim hiçbir oyuncu oynamak istemedi. Şu anda Antalya’da iki maçı oynamadık geri döndük. Pozitif vakalar oldu. Bu sezon da böyle devam edecek gibi gözüküyor. Keşke imkan olsa da NBA’deki gibi oynanabilse. O zaman herkes mutlu olur. Bir şekilde bu sezonu oynayacağız. Kendimizi bu yönde hazırlıyoruz. Her maçtan önce testlerimizi olacağız. İnşallah kimsede bir sıkıntı yaşanmadan bu sezonu atlatırız.”

“BURASI FENERBAHÇE, GELENLER NEREYE GELDİĞİNİN FARKINDA”

Melih Mahmutoğlu, oyuncuların ne durumda olduğuyla ilgili soruya, “Sonuçta burası Fenerbahçe, çok büyük bir camia. Gidenler de gelenler de nereye geldiğinin farkında. Sonuçta burada benim 8’inci senem. 5 sene Gigi, Kostas, Kalinic, bunlar Fenerbahçe için çok önemli isimler. Çok büyük değerler. Fenerbahçe’nin ne olduğunu bilen isimlerdi. Her gelen şampiyonluk, kupalar ve başarı için geliyor. Tabii ki zorlu zamanlar olacak. 7 senedir burada alışılmış bir sistem var. Sonuçta biz profesyoneliz. Böyle durumlar hep olacak. Her şey olabiliyor. Biz sporcu olarak sadece hoca bizden ne istiyorsa, onu yapacağız. Oyuncular çok istekli ve heyecanlı. Bir an önce sezon başlasın istiyoruz” yanıtını vererek sözlerini noktaladı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.