Üst Üste Gelen Sakatlık Haberleri Daçka’nın Canını Sıktı!

Son hazırlık maçlarında kötü sonuçlar alan Darüşşafaka Tekfen‘de üst üste gelen sakatlık haberleri de canları sıkmış durumda.

Yeni sezonda ülkemizi FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde temsil edecek olan ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden biri olan koç Ernak yönetimindeki Daçka’da yerli rotasyonunun önemli isimlerinden sakatlık haberleri geldi.

Petkim maçında genç uzun Emircan Koşut’un eli kırılmış ve ameliyat olacağı, 6-8 hafta parkelerden uzak kalacağı belirtilmişti. Ayrıca belinden sakatlığı bulunan tecrübeli Sinan Güler ve omuzunda sorun olan genç forvet Berk Demir de hazırlık döneminin son kısmında süre alamayacak isimler.

Son olarak Gaziantep ile oynanan maçta ise takımın savunma bakanı Doğuş Özdemiroğlu‘ndan kötü haber geldi. Kaburgası kırılan 24 yaşındaki Doğuş’un ne kadar süre formasından uzak kalacağı net değil ama sezon başına yetişmesi bekleniyor.

Bu 4 ismin sezon başına hazır olarak yetişebilmesi özellikle Daçka’nın BSL macerasında çok etkili olacak, tamamından yoksun olmaları ile koç Ernak’ın rotasyonu çok daralmış olacak…

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir