Koç Bıyıktay, Hazırlık Döneminin İlk Bölümündeki Beşiktaş’ı Değerlendirdi

Genç oyunculardan kurulu bir kadroyla yola çıkan, proje takımı niteliğindeki Beşiktaş Sompo Sigorta‘nın koçu Burak Bıyıktay, takımının hazırlık dönemindeki performansını Basketfaul’e değerlendirdi.

Koç Bıyıktay’ın yapılan 4 hazırlık maçı sonrası takıma hakkında edindiği izlenimlere dair yaptığı açıklamanın satır başları:

  • Çok maç yapmamız, bir arada çok oynamamız önemli. Bizden yukarıdaki takımlarla başladık, Fenerbahçe maçında baştan sona oyunda kaldık, Karşıyaka ve Darüşşafaka maçlarında üç periyod çekiştik.
  • Deneyimsizlik ve top kayıpları yüzünden kaybettik ama sonuçların hiç önemi yok. Ayrıca 15-16 oyuncunun hepsini görmek istediğimiz için bütün oyuncuları kullandık.
  • Ortalama 22 top kaybının nedeni guardlarımızın tecrübesizliğine ve yabancılar dahil guardlarımızın ligin sertliğine hazır olmaması. Yabancılarımız da çaylaklar ve Avrupa’yı öğrenme aşamasındalar.
  • Genel olarak çok memnunum ve ışığı görüyorum. Her gün iki antrenman yapıyoruz, maçlara da sabah antrenmanlarından sonra gidiyoruz. Doğal olarak yorgunluk da var.
  • Bizde süre alamayacağını düşündüğümüz oyuncuların önünü kesmemek için bazılarını oynayabilecekleri yerlere kiralayacağız.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.