RESMİ: Bahçeşehir’in Rakibi Unics Kazan’dan White Hamlesi Geldi

Yeni sezon da 7DAYS EuroCup‘ın iddialı takımlarından biri olacak ve temsilcimiz Bahçeşehir Koleji ile aynı grupta yer alacak Unics Kazan, pota altı rotasyonuna NBA patentli bir takviye yaptığını açıkladı.

VTB Ligi ekiplerinden olan Rus ekibi, son olarak NBA G-League ekiplerinden Long Island Nets forması giymiş olan Okaro White ile yeni sezon için anlaşma yaptıklarını duyurdular.

2.06 metre boyunda olan 28 yaşındaki Birleşik Amerikalı forvet, 2019-20 sezonunda herhangi bir takımda forma giymezken, bir önceki sezon ise G-League’de 14 maçta ortalama 13.9 sayı, 7.4 ribaund, 1.3 asist istatistikleri ile katkı vermişti. Avrupa’da ise son olarak 2015-16 sezonunda Aris’te forma giymiş ve EuroCup’da 16 maçta sahada yer alırken 11.0 sayı, 6.4 ribaund istatistikleri ile katkı vermişti.

White, atletik özellikleri, çabukluğu ve topu yere vurabilmesi sayesinde her iki forvet pozisyonunda da görev alabilen ve fazlasıyla ters eşleşme yaratabilen bir oyuncu. Diğer taraftan bunların üzerine dış şut tehditi de var ve Avrupa basketbolunu yakından tanıyan bir isim olduğu için sertliğe de alışkın bir isim. NBA’de iddiasız geçen normal sezon maçlarının aksine burada çok daha zor maçlar oynamıştı Aris forması ile. Ama son yıllarda yine uzaklaşmıştı bu rekabetçi ortamdan, tekrar adapte olması gerekecek. Zamanlaması, sıçrama yeteneği ve yüksek enerjisi artı savaşçı kimliği ile hem ribaundlarda hem de savunmada da iyi katkı verebilen oyuncunun belki de en önemli eksisi alçak post etkinliği onun dışında Kazan’a değer katacağını hatta adaptasyon süreci verimli geçerse forvet pozisyonunda seviye atlatacağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.