Güncel Haberler

Milano, Süper Kupa’ya 30 Farklı Galibiyetle Başladı!

İtalya Süper Kupa A grubu ilk maçında Olimpia Milano, zayıf rakibi Cantu‘ya hiç acımadı ve 107-71’lik skorla dominant bir galibiyet alarak sezona başlamış oldu.

1.çeyrek: 26-18
2.çeyrek: 54-38
3.çeyrek: 78-54
4.çeyrek: 101-71

Milano’da yeni transferler takımı sırtlayan isimler oldular. Kevin Punter 17 sayı, 5 ribaund, 3 asist ile en skorer isim olurken, Gigi Datome 14 sayı ve Kyle Hines 14 sayı, 5 ribaund, 2 asist ile galibiyetin mimarları oldular.

Cantu’da ise Sha’markus Kennedy 16 sayı, 12 ribaund ile etkili olurken, Maarten Leunen 15 sayı, 3 ribaund ve Jaime Smith 14 sayı, 2 ribaund, 7 asist ile direnmeye çalışan isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Kızıl Yıldız, Milano’yu Kendi Silahı ile Vurdu

Turkish Airlines Euroleague 21. hafta mücadelesinde Kızıl Yıldız konuk olduğu Olimpia Milano‘yu kendi silahı ile …