Ömer Onan: “Covid Testlerinin Maliyetlerini Düşürmek İçin Çlışıyoruz.”

Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde yeni sezonun fikstürü için düzenlenen kura çekimi öncesi TBF CEO’su Ömer Onan açıklamalarda bulundu.

Onan şu ifadeleri kullandı:

Bir dönüş protokolü yaptık. Yapılmasını istediklerimiz var. Maçlardan önce yapılacak testlerle alakalı sağlık ve spor bakanlıklarımızla görüşüyoruz. Kulüplerimize testlerin bir maliyeti olacak. Test maliyetlerini düşürmeye çalışıyoruz. Kulüplerin bu konuda ekonomik olarak sıkıntı yaşamaması için maliyetleri aşağı çekmek istiyoruz.

Onan ayrıca gelecek sezonun kaderinin nasıl belirleneceğiyle ilgili de bazı demeçler verdi:

Uzun bir süredir basketbolsuz kaldık. Kimsenin tahmin etmeyeceği bir salgınla başa çıkmaya çalışıyoruz. Üstümüze düşen etkileri biz de yaşıyoruz. Ligimizi sonlandıramadık. O süreçten sonra çalışmalarımız, nasıl başlayabiliriz, neler yapabiliriz üzerineydi. Bütün temennimiz başladığımız gibi bitirmek üzerine. Tekrar durmak gerekirse ligin nasıl bitirileceği protokollerde var. Seyirci ile başlanabilmesini istiyoruz. Belki yüzde 50 ile başlanabilir. Basketbol seyirciyle güzel oluyor. Bakanlıklarımız bir karar alırsa seyirciyle başlamayı canı gönülden istiyoruz. Bizden önce başlayacak ligler var. Oralarda başlarsa biz de takip ederiz diye düşünüyorum. Yeni sezonun herkese iyi gelmesini, sağlıklı, basketbollu günlerle geçmesini diliyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.