RESMİ: Tofaş’ın Rakibi Zaragoza, Uzun Rotasyouna Takviye Yaptı

Yeni sezonda FIBA Şampiyonlar Ligi B grubunda temsilcimiz Tofaş’ın rakiplerinden biri olacak Zaragoza, uzun rotasyonuna bir takviye yaptığını açıkladı.

İspanyol ekibi son olarak G-League takımlarından Raptors 905 forması giyen Malili uzun forvet Sagaba Konate ile yeni sezon için kontrat imzaladıklarını duyurdular.

2.03 metre boyunda olan 23 yaşındaki genç uzun, bu sezon 18 maçta ortalamada sadece 8 dakika süre almasına rağmen 4.7 sayı, 2.2 ribaund istatistikler ile katkı vermişti.

Konate elbette bir yıldız potansiyeline sahip değil ama atletizmi, enerjisi, çalışkanlığı, savaşçı kimliği ve tabiki ribaundlarda sağlayacağı katkı ile iyi bir görev adamı olabilecek özelliklere sahip. Henüz ham bir uzun ve Avrupa basketboluna adapte oldukça takımın alternatif uzunlarından biri olarak değer katabileceğini düşünüyorum. Özetle takımdaki eksik parçaları tamamlamak için yapılmış bir transfer, gelişimini hızlı sürdürebilirse ve özellikle hücumda biraz daha aktif olabilirse yeni sezon için de Zaragoza ya da başka bir Avrupa takımından kontrat kapabilir.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.