RESMİ: Maccabi Tel Aviv, İlk Hamlesini Yerli Rotasyonuna Yaptı

Turkish Airlines Euroleague ekipleri arasında transferin sessiz takımlarından biri olan Maccabi Tel Aviv, bu yazın ilk hamlesini yerli rotasyonuna yaptı.

Bu sezon Maccabi Rishon ile birlikte İsrail Winner Ligi’nde final oynama başarısı göstermiş olan milli oyuncu Oz Blayzer ile yeni sezon için anlaştıklarını açıkladılar.

2.00 metre boyunda olan 27 yaşındaki uzun forvet, Winner Ligi’nde 32 maçta ortalama 26.7 dakika süre alırken 9.9 sayı, %33.0 3sayı, 5.4 ribaund, 1.0 asist, 1.1 top çalma ve EuroCup sahnesinde ise 10 maçta ortalama 21.0 dakika süre alırken 5.3 sayı, 4.1 ribaund istatistikleri ile mücadele etti.

Maccabi, Cohen’i kaybettikten sonra yerli rotasyonuna zaten bir takviye yapacaktı. Blayzer da onun gibi güçlü ve savaşçı bir oyuncu. Elbette Blayzer, Cohen’e göre daha çok potadan uzak oynayan, 3 numaraya daha yakın bir forvet. Dış şut tehditi, yüzü dönük silahları ve ribaundlara sağladığı katkı ile yeni sezonda koç Sfairopoulos’un bench rotasyonunda önemli parçalardan biri olacaktır.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.