Lokomotiv Kuban, Lynch’i Gündemine Aldı

Yeni sezonda 7DAYS EuroCup‘da zirveye oynamak isteyen ekiplerden biri olan Lokomotiv Kuban, pota altı rotasyonuna bir takviye yapmak istiyor.

Sportando’ya göre Rus ekibinin gündeminde olan isim ise son olarak Serie A2’de Urania Milano forması giyen Reggie Lynch.

2.08 metre boyunda olan 25 yaşındaki Birleşik Amerikalı uzun, bu sezon 26 maçta ortalama 25.6 dakika süre alırken 11.3 sayı, 6.5 ribaund, 2.6 blok istatistikleri ile mücadele etmişti.

Lynch güçlü fiziği ile boyalı alanda etkili olan, potadan uzaklaştıkça verimliliği düşen bir pivot. Alçak postta bir çok silahı var ve sol eliyle de pozisyonları bitirebilmesi önemli artılarından biri. Diğer taraftan ikili oyunlarda da iyi bir bitirici, hareketli olarak aldığı pozisyonları yüksek yüzde ile bitirebildiği gibi alley-oop’lar ile hava harekatları da yapabiliyor. Mobilitesi de iyi olan bir uzun, tempo basketbolunda takımını yanlız bırakmıyor. Ayrıca hücum ribaudları konusunda da iyi bir silah, takımına ikinci şans sayıları kazandırabilen bir uzun. Faul çizgisinde bir uzun için ortalama üstünde yüzdelere sahip ve orta mesafe tehditi de mevcut. En önemli özelliklerinden biri ise savunmadaki katkısı. Çember koruma konusunda doğal bir yeteneğe sahip, zamanlama ve uzun kolları ile de bu yeteneğini iyi besliyor. Savunmada yüksek enerji ile oynayan bir uzun ve ikili oyunlarda rakip kısaların da karşısında kalabilmesi önemli bir artısı. Buna ek olarak alçak postta da sert ve kolay yenilmeyen bir savunmacı, rakip uzunların onu iterek potaya gitmesi hiç kolay değil.

Özetle Kuban, yetenekli, potansiyelli ve çalışkan bir uzun transfer ediyor. Alternatif uzun olarak Williams’ın arkasında hem gelişimini sürdürüp hem de takıma önemli katkılarda bulunacağını düşünüyorum ve maalesef bu hamleyi göremeyen tüm takımlarımız için (Euroleague ekiplerimiz hariç) KAÇAN BALIK olacak…

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

One comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir