RESMİ: Beşiktaş, Şehmus Transferini Açıkladı

Yeni sezona genç oyunculardan kurulu potansiyelli bir kadroyla girmeye hazırlanan Beşiktaş Sompo Sigorta, ilk transfer hamlesini resmi olarak açıkladı.

Sizlere daha önce prensipte anlaştıklarını ilettiğim, Teksüt Bandırma‘nın alt yapısından yetişmiş olan ve ülke basketbolunun çok şey beklediği isimlerden biri olan Şehmus Hazer ile 3 yıllık kontrat imzaladıklarını açıkladılar.

Daha önce adı Fenerbahçe ile de anılan ama bir gelişme olmayan Şehmus hakkındaki yorumlarımı sizlerle BURADA paylaşmıştım. Beşiktaş’da koç Bıyıktay ile gelişimini sürdürmeye devam edeceğini, Bandırma’dan sonra böyle gençlere yatırım yapan bir organizasyona geldiği için şanslı olduğunu düşünüyorum. Büyük takımlardan birine gitseydi süreleri kısıtlanacak, kendisini göstermesi, gelişimini devam ettirmesi zorlaşacaktı.

1.90 mete boyunda olan 21 yaşındaki Şehmus Hazer, bu sezon finansal sorunlar yaşayan ve tüm yabancıları ile yollarını ayıran Bandırma’da aldığı süreleri, fırsatları çok iyi değerlendirdi. Ortalama 19.0 dakika süre alırken 7.4 sayı, 2.4 ribaund, 1.8 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.