RESMİ: Tofaş’ın Rakiplerinden Zaragoza, Thompson ile Yeniden Anlaştı

Yeni sezonda FIBA Şampiyonlar Ligi B grubunda temsilcimiz Tofaş’ın rakipblerinden olan ve koç Fisac’ın ayrılması ile beraber yeniden yapılanma sürecine giren Zaragoza, Birleşik Amerikalı uzunu ile yola devam etme kararı aldı.

Geçen sezonun ortasında takıma katılan eski Fenerbahçeli Jason Thompson ile yeni sezon için tekrar anlaştıklarını açıkladılar.

2.11 metre boyunda olan 34 yaşındaki tecrübeli uzun Zaragoza ile sadece BCL’de 2 maça çıkmış, ortalama 23.0 dakika süre alırken 10.0 sayı, 6.0 ribaund, 2.0 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Fenerbahçe ile yaşadığı ilk Avurpa deneyiminde beklentilerin altında kalmış, özellikle Euroleague sahnesindeki sertliği kaldıramamıştı. Sonrasında tekrar Çin’e dönen tecrübeli oyuncu, Zaragoza ile çıktığı 2 maçta ise Şampiyonlar Ligi sahnesinde daha iyi işlere imza atacağını, orta mesafe tehditi artı ribaundlardaki katkısı ile İspanyol ekibine değer katabileceğini gösterdi. Avrupa basketboluna da alışmaya başlayan Thompson’ın yeni sezonda daha faydalı olacağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.