RESMİ: Galatasaray Yeni Uzunu Hankins’i Açıkladı

Yeni sezon için iddialı bir kadro kurmak isteyen Galatasaray Doğa Sigorta, 5 numarasını beklendiği gibi İsrail’den getirdi.

Sizlere daha önce prensipte anlaştıklarını ilettiğim, son olarak Maccabi Rishon ile İsrail Winner Ligi‘nde final oynayan Zach Hankins ile 1 yıllık kontrat imzaladıklarını açıkladılar.

Birleşik Amerikalı uzun hakkındaki yorumlarımı sizlerle daha önce BURADA paylaşmıştım.

2.11 boyunda olan 24 yaşındaki Birleşik Amerikalı uzun Nymburk ile Şampiyonlar Ligi’nde 16 maçta ortalama 21.9 dakika süre alırken 11.1 sayı, 6.8 ribaund, 2.3 blok ve Rishon ile Winner Ligi sahnesinde ise 9 maçta ortalama 24.9 dakika süre alırken 12.8 sayı, 7.2 ribaund, 1.0 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Hankins transferi hakkında sarı kırmızılı kulüp şu açıklamayı yayınladı:

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımız yeni sezon transfer çalışmaları kapsamında Birleşik Amerikalı pivot Zach Hankins ile bir yıllık sözleşme imzaladı.

27 Temmuz 1996, Michigan doğumlu oyuncu 2.11 cm boyunda.

Zach Hankins kolej kariyerine NCAA Division II takımlarından Ferris State ile başladı. Üç yıl formasını giydiği Ferris State ile 2018’de şampiyonluk yaşarken sezonu 15.1 sayı, 9.7 ribaund ve 3.3 blok ortalamalarıyla tamamladı ve Yılın Oyuncusu seçildi.

Kolejdeki son yılı için Ferris State’ten ayrılarak Division I takımlarından Xavier’e transfer oldu. 10.6 sayı, 5.2 ribaund ve 1.5 blok ortalamaları yakaladığı son yılının ardından profesyonel kariyerine başlangıç için Avrupa’nın yolunu tuttu.

Avrupa’daki çaylak sezonu için Temmuz 2019’da CEZ Nymburk ile sözleşme imzaladı. Basketball Champions League’de de forma giyen oyuncu sezonu 11.1 sayı, 6.8 ribaund ve 2.3 blok ortalamalarıyla tamamladı ve etkileyici bir çaylak yılını geride bıraktı. Mayıs 2020’de İsrail’de devam eden sezonu tamamlamak için Maccabi Rishon ile sözleşme imzaladı. Bir diğer yeni transferimiz Alex Hamilton ile aynı formayı giyerken görev aldığı dört maçta 11.5 sayı, 7.3 ribaund ve 1.3 asist ortalamaları yakalayarak Maccabi Rishon’u İsrail Ligi’nde finale taşıyan isimlerden biri oldu.

Saha içindeki enerjisi ve hırsıyla ön plana çıkan Zach Hankins, tam sahayı hızlı şekilde koşabilmesi ve çember koruyuculuğuyla da dikkat çekiyor.

Oyuncumuza hoş geldin dileklerimizi iletir, sağlık ve başarı dolu bir sezon temenni ederiz.

Galatasaray Spor Kulübü Resmi Web Sitesi

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.