Büyükçekmece’den Tanıdık 4 Numara Transferi

Yeni sezon için transfer çalışmalarına başlayan ve kongre öncesi bir çok isimle prensip anlaşmasına varan Arel Üniversitesi Büyükçekmece, 4 numara için tanıdık bir isimle anlaştı.

Daha önce ülkemizde Banvit forması giymiş olan ve bu sezon Nanterre forması ile izlediğimiz Devin Oliver ile Sports TV’nin haberine göre prensip anlaşmasına vardılar.

2.04 metre boyunda olan 28 yaşındaki solak 4 numara, Pro A’da 25 maçta ortalama 27.4 dakika süre alırken 9.8 sayı, %35.3 3sayı, 5.0 ribaund, 2.0 asist ve EuroCup sahnesinde ise 10 maçta ortalama 27.0 dakika süre alırken 7.9 sayı, %26.7 3sayı, 4.2 ribaund, 1.2 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Birleşik Amerikalı solak forvet, iyi bir görev adamı. Kesinlikle bir yıldız değil ve takımın ana hücum silahlarından olabilecek bir isim değil ama dış şut tehditi ve yüzü dönük silahları ile kendi skorunu üretebilen bir forvet. Yarı saha hücumlarında rakibini yüzü dönük de eksiltebilmesi takımının saha yerleşimi açısından çok değerli. Ribaundlar konusunda da savaşçı kimliği ile takımına iyi katkı veren bir isim. Savunma ribaundunu çektiğinde dribbling ile tam sahayı geçebilmesi önemli silahlarından. Savunmada ise pozisyonuna göre çabuk ayakları ve enerjisi ile hem 3 hem de 4 numaraları savunabilen, adam değişmelerde kısaların karşısında da eksilmeyen bir uzun.

Özetle Büyükçekmece, hücumda farklı silahları olan, tempo basketboluna yatkın ve ribaundlarda iyi katkı verebilecek değerli bir takım oyuncusunu kadrosuna katmış olacak. Daha önce ülkemizde forma giymiş olması ile birlikte adaptasyon sorunu da yaşamayacak olan tecrübeli oyuncunun, ligde kalma hedefi olan bir takım için doğru seçilmiş bir hamle olduğunu düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

One comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir