Bursaspor, Eski Tofaşlı Kadji ile İmza Aşamasına Geldi

Yeni sezonda ülkemizi 7DAYS EuroCup‘da temsil edecek olan Frutti Extra Bursaspor, pota altı rotasyonunu tanıdık bir isimle güçlendirmek istiyor.

Daha önce ülkemizde Trabzonspor ve Tofaş formaları giymiş olan, sezona Estudiantes ile başladıktan sonra son olarak Türk Telekom forması ile izlediğimiz Kenny Kadji ile Sportando’nun haberine göre imza aşamasına geldiler.

2.11 metre boyunda olan 32 yaşındaki Kamerunlu uzun Liga Endesa’da 21 maçta ortalama 24.7 dakika süre alırken 10.4 sayı, %33.3 3sayı, 4.3 ribaund, 1.0 asist istatistikleri ile katkı vermişti. Sonrasında temsilcimiz Telekom’a transfer olmuş ve BSL’de 2 maçta ortalama 18 dakika süre alırken 10.0 sayı, %66.7 3sayı, 3.5 ribaund ve Şampiyonlar Ligi’nde ise 2 maçta ortalama 13.5 dakika sahada kalırken 9.0 sayı, %28.6 3sayı, 3.0 ribaund, 1.0 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Kadji, Tofaş günlerinde her ne kadar tam olarak beklentileri verememiş olsa da dış şut tehditi ve konsantre olduğu zaman atletizmi artı fiziksel özellikleri ile iki pota altında da etkili olan bir isim. Ancak potadan uzakta oynamayı sevmesi, temastan kaçması, fiziğine nazaran kötü bir ribaundçu olması ve işin savunma tarafında mesai harcamayı sevmemesi onu Estudiantes forması ile de vasat bir performanstan öteye götürememişti. Sonrasında Telekom’da da süreleri kısıtlı bir şekilde, alternatif uzun olarak kullanılmış, benzer vasat performansı sergilemişti.

Bursa’nın kadrosunda şuanda bir pivot yok, 4 numarada ise daha çok yüzü dönük oynamayı seven bir forvet olan Perry Jones var. Dolayısıyla eğer Kadji’yi takımın ana rotasyonunda 5 numarada kullanmak için alacaklarsa yanlış bir hamle yapıldığını söyleyebiliriz. Kısa rotasyonunda hatta Jones ile beraber kalan 4 oyuncunun skor özelliklerinin ön planda olduğu bir takıma 5 numara için daha ribaundçu, atletik ve savunma yönü ön planda olan, mümkünse boyalı alanda daha fazla kalmayı seven bir pivot tranfer edilmeli. Umarım Kadji’yi 6. yabancı olarak, alternatif uzun olarak düşünüyordur koç Açık ve ekibi…

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

One comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir