Büyükçekmece, Yeni Skorerini İspanya’dan Getiriyor

Kongre öncesi transfer çalışmalarına hız veren ve kongre sonuçlandıktan sonra transfelerini resmiyete dökecek olan Arel Üniversitesi Büyükçekmece, yeni skorerini de İspanya’da buldu.

Bu sezon Fuenlabrada forması ile izlediğimiz Karvel Anderson ile Sports TV’nin haberine göre anlaşma sağladılar.

1.88 metre boyunda olan 29 yaşındaki tecrübeli guard Liga Endesa sahnesinde zaman zaman sakatlıklarla uğramış olsa da 15 maçta ortalama 23.0 dakika süre alırken 12.7 sayı, %40.7 3sayı, 1.6 ribaund, 1.1 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Büyükçekmece yeni Hayes’ini buldu diyebiliriz. Atletik özellikleri, sürati ve dış şut tehditi ile komple bir skorer Anderson. Fuenlabrada’dan önce Almanya ve Fransa’da forma giyen tecrübeli guard, 1.88 metre boyunda olmasına rağmen genelde bitirici guard rolünde görev alıyor. Güçlü fiziği ve çabukluğu sayesinde hücumdaki komple oyununu savunmada da çalışkanlığı ile destekleyen, oyunun bu alanında da takımını yanlız bırakmayan bir guard. Lider özellikleri ile birlikte yeni sezonda Büyükçekmece’nin önemli silahlarından biri olacağını, takımın muhtemel oyun kurucusu Farrell’in organizasyonlarında bitirici rolünde çok da başarılı bir performans sergileyeceğini düşünüyorum.

Özetle Büyükçekmece, takımın hedeflerine uygun, ligde kalma mücadelesinde liderlik edebilecek tecrübeye ve yeteneğe sahip bir skoreri kadrosuna katmış olacak. Koç Çıvgın ve ekibini bu doğru seçimden dolayı tebrik ediyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

2 comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir