Panathinaikos, McCollum’a Yöneldi

Yeni sezon öncesi guard rotasyonuna bir hamle daha yapmak isteyen Panathinaikos, tanıdık bir skorere yöneldi.

Yunan ekibinin aslında önceliğindeki isim Laprovittola’ydı. Ancak Real Madrid’in NBA’e gitmesi yüksek ihtimal görünen Campazzo’nun ardından onu bırakmayacak olması nedeniyle Yeşiller B planına yöneldiler. Sports Rabbi’nin haberine göre de gündemlerindeki isim ise Unics Kazan‘daki kontratı bittikten sonra serbest kalan Errick McCollum.

Birleşik Amerikalı skorer guard hakkındaki yorumlarımı sizlerle daha önce BURADA paylaşmıştım. Fredette’nin takımdan ayrılmasıyla takımda bir skorer eksikliği gündeme gelmiş durumda. Foster hamlesi ile bir nebze 2 numarayı güçlendirdiler ama tecrübe açısından McCollum’ın varlığı da çok kritik olur. Ayrıca koç Vovoras gerektiğinde 1 numarada da kullanabilir onu.

1.88 metre boyunda olan 32 yaşındaki combo guard 7DAYS EuroCup’da 16 maçta ortalama 28.2 dakika süre alırken 17.1 sayı, %36.0 3sayı, 3.1 ribaund, 3.9 asist, 1.1 top çalma ve VTB Ligi’nde ise 18 maçta ortalama 27.8 dakika süre alırken 19.9 sayı, %34.0 3sayı, 2.9 ribaund, 3.6 asist, 1.2 top çalma istatistikleri ile mücadele etmişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.