Türk Telekom’dan İki Bomba Transfer!

Önce 2019-20 sezonunun kalan bölümünde ilk 8 maçlarını tamamlayacak sonra da 2020-21 sezonunda ülkemizi FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde temsil etmeye devam edecek olan Türk Telekom‘dan iki önemli transfer geldi.

İlki sizlere daha önce görüştüklerini ilettiğim Sam Dekker hamlesi. Oyuncunun menajerlik şirketi Priority Sports açıkladı ve iş artık sadece kulübün resmi duyurusuna kaldı.

Son olarak Lokomotiv Kuban forması ile izlediğimiz Birleşik Amerikalı forvet hakkındaki yorumlarımı sizlerle BURADA paylaşmıştım daha önce.

2.04 metre boyunda olan 25 yaşındaki forvet, EuroCup sahnesinde 10 maçta ortalama 26.6 dakika süre alırken 13.1 sayı, %30.3 3sayı, 5.3 ribaund, 1.5 asist ve VTB Lig sahnesinde ise 19 maçta ortalama 23.1 dakika süre alırken, 11.4 sayı, %32.4 3sayı, 4.9 ribaund, 1.5 asist istatistikleri ile katkı vermişti. NBA kariyerinde ise 4 sezon boyunca toplam 200 maça çıkarken 5.5 sayı, 3.0 ribaund istatistikleri ile katkı vermişti.

Telekom’un ikinci bombası ise adı daha önce sıkça Maccabi Tel Aviv ile de anılan eski Fenerbahçeli Tyler Ennis. Aynı menajerlik şirketi Priority Sports onun da temsilciliğini yapıyor ve Dekker gibi onun da Telekom’a transferini açıkladılar. Artık sadece temsilcimizin yapacağı resmi duyuruyu bekliyoruz.

24 yaşında olan 1.91 metre boyundaki Ennis, 2018-19 sezonunun başında Fenerbahçe forması ile yaşadığı sol kaval kemiğindeki kırık sonrası bu sezon basketbola geri döndü ve G-League’de Raptors 905 formasıyla 41 maçta ortalama 34.2 dakika süre aldı ve 17.2 sayı, %32.7 3sayı, 5.3 ribaund, 7.4 asist, 1.7 top çalma ile dikkat çekici istatistiklere imza atarak sakatlığı atlatıp hazır olduğunu gösterdi.

Bu sezon G-League’de sergilediği çok yönlü performans ile eski günlerini aratmayan ve sakatlığını tamamen atlattığını gösteren Ennis, Fenerbahçe’de sakatlık nedeniyle tam olarak başlayamadığı Avrupa kariyerine yine ülkemizde bu kez bir alt seviyeden başlamaya geliyor. Kanadalı oyun kurucu, yüksek basketbol IQ’suna sahip, iyi saha görüşü olan özetle organizasyon becerileri ön planda olan, takımını oynatmayı seven bir oyun kurucu. İkili oyunlarda hem topa yön veren, besleyici, hem de kritik anlarda bitirici rolünü üstlenebiliyor. Gerek dış şutlarla gerekse penetrelerle skor üretbiliyor, Avrupa seviyesi için yeteri kadar cephanesi, çeşitliliği var. Birebir savunmada zaman zaman zorluklar yaşasa da kolej günleri sayesinde alan savunmasını bilen bir guard olması Avrupa basketbolunda onun için avantaj.

Özetle adaptasyon sürecini çabuk atlatırsa Telekom’a liderlik edebilecek, seviye atlatabilecek çok kaliteli bir isim. Euroleague sahnesi için düşünürsek gidecek takımın risk alacağını söylerdim ama Şampiyonlar Ligi için nokta atışı transferlerden biri. Hem sakatlıktan sonra Telekom’da alacağı rolle kendisini bulacaktır hem de Ankara temsilcisine liderlik ederak çok önemli katkılar verecektir. İki taraf için de kazan-kazan anlaşması olduğunu düşünüyorum hem Telekom’un teknik ekibini hem de yönetimini böyle önemli bir transferi bitirebildikleri için kurluyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

One comment

  1. Çok iyi transferler rotasyonu çok güçlendireceklerdir. Telekom çok iyi seçimler yapmış.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir