Güncel Haberler

Baskonia’nın Gündeminde Baker Var

Yeni sezon yapılanmasında koç Ivanovic, kadrosunda saf bir şutör görmek istiyor. Bu noktada İspanya Liga Endesa şampiyonu Kirolbet Baskonia‘nın ilgilendiği isimlerden biri daha ortaya çıktı.

Geçen yaz CSKA Moskova‘ya transfer olan ancak ilk Turkish Airlines Euroleague sezonunda beklentileri karşılayamadığı için serbest kalan Ron Baker ile ilgileniyorlar.

27 yaşında olan 1.93 metre boyunda olan Birleşik Amerikalı oyuncu 27 maçta ortalama 11.1 dakika süre alırken beklentilerin çok altında kaldı ve sadece 2.6 sayı ortalaması yakalayabildi.

Baker hakkındaki yorumlarımı sizlerle daha önce BURADA paylaşmıştım. Euroleague sahnesi için henüz hazır olmadığını gördük. Ama James gibi dominant bir guardla birlikte oynamak da kolay değil. Baskonia’da top paylaşımının daha çok olacağı, ceza şutörü olarak değerinin daha fazla olacağı bir sistemde oynayacak ve kendisini daha çok gösterip daha faydalı olabileceğini düşünüyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=rFTdtw5iegU

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

RESMİ: Granca, Genç Guard Alocen ile İmzaladı

BKT EuroCup ekibi Gran Canaria kadrosunu genç bir guardla güçlendirdi. İspanya Liga Endesa temsilcisi, oyun …