RESMİ: Daçka’nın Yeni Uzunu Almanya Ligi’nden

Önümüzdeki sezon FIBA Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek olan Darüşşafaka Tekfen yeni uzununu Almanya easyCredit BBL’de buldu.

Ratiopharm Ulm forması giyen Grant Jerrett ile 1+1 yıllık kontrat konusunda anlaştılar.

2.08 metre boyunda olan 27 yaşındaki Birleşik Amerikalı uzun EuroCup’da 10.0 sayı, 5.5 ribaund, 1.1 asist ve BBL’de ise 12.2 sayı, 6.4 ribaund, 1.2 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Jerrett alçak postta etkili olan, sırtı dönük oyunlardan skor üreten bir uzun. Her iki eliyle de pozisyonları bitirebilmesi önemli bir artı. Elbette atletik özellikleri ile ikili oyunları da yüzdeli bitiriyor, hava harekatları yapabiliyor. Hücum ribaundlarında da etkili bir isim. Tüm bunların üstüne yüzü dönük silahları da var, orta mesafe tehditi de öne çıkıyor. Bu sayede ikili oyunlar sonrası dışa açılıp şutları ile de üretebiliyor. İşin savunma tarafında da güçlü fiziği ile alçak postta ve çabuk ayakları ile ikili oyun savunmasında da iyi iş yapıyor, çalışkan bir uzun.

Özetle koç Ernak ve scouting ekibi yine iyi çalışıp potansiyelli bir isim bulmuşlar. Herşeyi yettiği kadar yapabilen henüz orta seviye bir oyuncuyu kadroya kattılar. Kumaşının iyi olduğu ve modern basketbolda uzunların sahip olması gerektiği özelliklere sahip olduğu bir gerçek. Bakalım Hamilton kadar gelişimini hızlı yapıp 1 sezon sonra Euroleague sahnesinde boy gösterebilecek mi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

3 comments

  1. Gelişmeye açık ve sabır isteyen bir transfer. Bu sezon oyuncunun gelişimini yakından takip edeceğim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir