Bahçeşehir Koleji, Theodore ile İlgileniyor

Daha önce ülkemizde Bandırma forması giyen ve bu sezona da Beşiktaş Sompo Sigorta forması ile başlayan Jordan Theodore‘un tekrar ülkemize dönmesi gündemde.

Eşi Türk olan ve Makedon milli takımının da oyuncusu olan Theodore, sezona Beşiktaş’ta başladıktan sonra ödemelerin gecikmesi nedeniyle takımdan ayrılmış ve sezonu Unics Kazan‘da tamamlamıştı. Rus ekibi de yaptığı açıklamayla tecrübeli oyun kurucu ile yollarını açıkladı 16 Temmuz Perşembe günü.

Theodore ile yakından ilgilenen temsilcimiz ise bu sezon 7DAYS EuroCup‘da mücadele edecek olan Bahçeşehir Koleji, Sportando’nun haberine göre.

30 yaşında olan 1.83 boyundaki Theodore bu sezon BCL sahnesinde 9 maçta 11.8 sayı, 2.8 ribaund, 5.6 asist ve BSL’de ise 12 maçta 13.8 sayı, 2.8 ribaund, 6.8 asist istatistikleri ile mücadele etmişti. Sonrasında da Unics Kazan formasıyla VTB Lig’de 6 maçta ortalama 28.0 dakika süre alırken 10.3 sayı, %36.8 3sayı, 4.5 ribaund, 7.7 asist ve EuroCup sahnesinde ise 6 maçta ortalama 24.7 dakika sahada kalırken 8.7 sayı, %25.0 3sayı, 2.2 ribaund, 4.8 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Deliciliği, saha görüşü ve istediği zaman çok iyi yaptığı birebir savunması ve tabiki tecrübesi ile EuroCup seviyesinde halen değerli guardlardan biri. Ancak son yıllarda gittiği her takımda beklentilerin altında kaldı, düşüşte olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Zaten kariyeri boyunca dış şut istikrarını ve oyun içinde mental sürdürülebilirliği yakalayabilse Euroleague seviyesinde de bir yıldız olabilirdi.

Bahçeşehir gibi yeniden yapılanan ve halihazırda zaten Perez ile Green gibi iki topu seven, lider özelliklere sahip isim transfer etmiş olan bir takımın Theodore’a ihtiyacı olmadığını düşünüyorum, faydadan çok zarar getirir takıma…

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.