RESMİ: Zalgiris’den Lauvergne Hamlesi Geldi!

Yeni koçu Schiller’i açıklayana Zalgiris Kaunas, hemen ardından uzun rotasyonuna önemli bir takviye yaptığını da duyurdu.

Bu sezon Fenerbahçe Beko forması ile beklentileri karşılayamamış olsa da yetenekleri ve tecrübesiyle Turkish Airlines Euroleague‘de bir şansı daha hakeden Joffrey Lauvergne ile 1 yıllık kontrat imzaladıklarını duyurdular.

Fransız uzun hakkındaki yorumlarımı ve mini analizimi BURADA sizlerle paylaşmıştım. Zalgiris’de üstünde baskı olmayacak ve özgüvenini yeniden kazanabilmek adına bolca vakti, kredisi olacak. Hücumdaki yetenekleri ile Litvanya temsilcisine değer katacağını, mental olarak çabuk toparlanırsa Fenerbahçe’deki performansının aksine bildiğimiz Lauvergne’i izleyebileceğimizi düşünüyorum.

2.10 metre boyunda olan 28 yaşındaki tecrübeli uzun, bu sezon askıya alınana kadar BSL’de 12 maçta ortalama 21.2 dakika süre alırken 9.9 sayı, %40.0 3sayı, 6.7 ribaund, 1.9 asist ve Euroleague sahnesinde ise 19 maçta ortalama 13.4 dakika süre alırken 6.3 sayı, 2.7 ribaund istatistikleri ile katkı verebilmişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.