Asvel ve Baskonia, Lauvergne ile İlgileniyor

NBA kariyerinin ardından bir öceki yaz büyük umutlarla Fenerbahçe Beko‘ya transfer olan Joffrey Lauvergne, tam anlamıyla hayal kırıklığı yarattı.

Özellikle bu sezon sakatlıkların da etkisiyle Fenerbahçe Beko‘ya çok sınırlı bir katkı verebilen Fransız uzunun, bu yaz 2 yıllık kontratı sona eriyor ve sarı lacivertliler onunla yola devam etmeyecekler. Kendisi ile ilgilenen kulüplerin başında ise Asvel Villeurbanne ve Kirolbet Baskonia geliyor.

2.10 metre boyunda olan 28 yaşındaki tecrübeli uzun, bu sezon askıya alınana kadar BSL’de 12 maçta ortalama 21.2 dakika süre alırken 9.9 sayı, %40.0 3sayı, 6.7 ribaund, 1.9 asist ve Euroleague sahnesinde ise 19 maçta ortalama 13.4 dakika süre alırken 6.3 sayı, 2.7 ribaund istatistikleri ile katkı verebilmişti.

Hatırlayacağınız üzere koç Obradovic, tecrübeli uzunu setleri unuttuğu ve konsantre olmadığı konusunda suçlamış, hatta ikili arasında antrenmada bu konuda gergin anlar yaşanmıştı. Fransız uzun sakatlıkların da etkisiyle sarı lacivertlilerde beklentilerin altında kaldı. Aslında güçlü fiziği, şut tehditi ve tecrübesi ile çok katkı verebilirdi ama başarısız oldu. Asvel ve Baskonia gibi daha düşük profilli, daha az baskının olduğu takımlarda, tabi eğer sağlıklı kalmayı başarırsa, faydalı olabileceğini düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.