RESMİ: Anadolu Efes, Pleiss ile Yeni Kontrat İmzaladı

Son 2 sezonda Turkish Airlines Euroleague‘in en iyi takımları arasında yer alan temsilcimiz Anadolu Efes, planladığı gibi mevcut kadrosunu koruma yolunda hamlelere devam ediyor.

Beklentileri karşıladığı bir sezon geçiren ve Anadolu Efes‘te koç Ataman’ın güvendiği isimlerden biri olan Tibor Pleiss ile 2+1 yıllık kontrat imzalandığı açıklandı.

2.17 metre boyunda olan 30 yaşındaki tecrübeli uzun bu sezon Euroleague sahnesinde 28 maçta ortalama 18.3 dakika süre alırken 9.5 sayı, 4.3 ribaund ve BSL sahnesinde ise 15 maçta ortalama 21.7 dakika süre alırken 11.4 sayı, 6.6 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti.

İlerleyen yaşı ve artık iyice yorulan dizlerine rağmen pozisyon bilgisi ve zekası ile bu açıklarını kapatırken, çember koruyucu olarak halen çok caydırıcı bir güç olduğunu da gösterdi. Hücumda da orta mesafe ve dış şut tehditi ile ters eşleşmeler yaratan, rakip savunmaların dengesini bozabilen, ayrıca yüksek posttan pas da verebilen Alman uzun, Dunston’ın sağlığına kavuşması ile beraber yine Sertaç ile birlikte alternatif 5 numara olarak koç Ataman’ın güvendiği isimlerden biri olacak.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.