BSL’nin Yeni Takımı Olması Beklenen Petkim’den 2 Hamle Birden

ING Basketbol Süper Ligi‘nin yeni takımı olması beklenen İzmir temsilcisi Petkimspor, yerli rotasyonuna 2 önemli hamle yapıyor.

TBF’nin verdiği karar doğrultusunda mali şartları yerine getiremeyen Bakırköy Basket (sigortam.net İTÜ) yeni sezonda BSL’de yer alamayacak. Konu hakkında tahkime gitmişlerdi ve 15 Temmuz Çarşamba günü kararın açıklanması bekleniyor. Aleyhlerine çıkmaları durumunda TBF, sezon askıya alındığında TBL’de lider olan Petkim’i davet edecek BSL’ye.

Bu noktada İzmir temsilcisi de BSL’de mücadele edecek olma şartının yer aldığı prensip anlaşmaları ile transferlere başladı. Geçtiğimiz günlerde Litvanyalı koç Kemzura ile bu şekilde anlaşan Petkim, yerli rotasyonuna da 2 önemli takviye yaptı aynı şekilde.

Galatasaray Doğa Sigorta‘dan ayrılan milli uzun Ege Arar ve bu sezon OGM Ormanspor‘da sergilediği x-faktör performansı ile dikkatleri üstüne çeken Dorukhan Engindeniz ile prensipte anlaştılar. Petkim, BSL’de mücadele edecek olursa bu iki isimle resmi kontrat imzalanacak.

23 yaşında olan 2.08 metre boyundaki Ege, bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde 22 maçta ortalama ortalama 10.4 dakika süre alırken 4.1 sayı, 2.9 ribaund istatistikleri ile ve EuroCup sahnesinde ise 14 maçta ortalama 8.9 dakika süre alırken 2.6 sayı, 1.9 ribaund istatistikleri ile katkı verebilmişti. Genç uzunun adı Karşıyaka ile de anılmış ama somut bir gelişme olmamıştı.

1.92 metre boyunda olan 27 yaşındaki Dorukhan ise BSL sahnesinde 22 maçta ortalama 22.7 dakika süre alırken 8.9 sayı, %41.1 3sayı, 1.8 ribaund, 1.6 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.