FLAŞ: Fenerbahçe Beko Tanıdık Bir Şutörü Gündemine Aldı

Koç Kokoskov yönetiminde kadro yapılanmasına başlayan Fenerbahçe Beko‘da gündeme tanıdık bir şutör geldi.

Daha önce ülkemizde Eskişehir Basket forması ile izlediğimiz ve bu sezon Kızıl Yıldız forması ile Euroleague sahnesindeki performansıyla dikkatleri üstüne çeken Billy Baron sarı lacivertlilerin listesinde.

Ancak bu transferde Fenebrahçe Beko‘nun güçlü bir rakibi var, son Liga Endesa şampiyonu Kirolbet Baskonia da keskin şutör ile ilgileniyor. Daha önce adı Maccabi Tel Aviv ve Valencia ile de anılmış ama somut bir gelişme olmamıştı.

29 yaşında olan 1.88 metre boyundaki Baron, daha önce ülkemizde Eskişehir forması ile boy göstermişti. Bu sezon askıya alınana kadar ise Euroleague sahnesinde 26 maçta görev almış ve 11.6 sayı, %40.3 3sayı, 2.7 ribaund, 2.2 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Her iki guard pozisyonunda da süre alabilen Baron’ın elbette asıl verimli olduğu kısım bitiricilik. Etkili dış şutları ile gerek toplu gerekse topsuz pozisyonlarda skor üretebilen Baron, ikili oyunlarda organizatör olarak da katkı verebilen bir guard. Ancak fiziğinin 2 numara için yetersiz kalması nedeniyle zaman zaman iki guard pozisyonu arasına sıkışabiliyor. Örneğin De Colo ile birlikte oynadıkları zaman organizasyon konusunda sorun yaşayabilirler, yanında saf ve fizikli bir oyun kurucu ile oynaması onu daha verimli hale getiriyor. Diğer taraftan Brown’un da Fenerbahçe’nin gündeminde olduğunu biliyoruz ve kim bilir belki de ikiliyi bu kez sarı lacivertli forma ile izleyeceğiz.

Bu arada tıpkı Pierre transferinde belirttiğim gibi Baron da Euroleague’de Final Four hedefleyen bir takımın oyuncusu değil…

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

3 comments

  1. Attığı üçlüklerle kalbimizde taht kuran adam. Üçlük çizgisinin 1 metre dışından ve el üstünden atardı. Eskişehir’e bir daha böyle basketçi gelmez.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir