FLAŞ: Fenerbahçe, Ulanovas ile Anlaştı!

Yeni sezonda koç Kokoskov yönetiminde yeniden yapılanacak olan Fenerbahçe Beko, forvet rotasyonuna bir önemli takviye daha yapmaya hazırlanıyor.

Sizlere daha önce ilgilendiklerini ilettiğim, son olarak Zalgiris Kaunas forması ile izlediğimiz Litvanyalı forvet Edgaras Ulanovas ile beIN Sports’un haberine göre 2 yıllık kontrat konusunda prensipte anlaştılar, yakında resmi açıklama gelebilir.

Ulanovas hakkındaki yorumlarımı sizlerle daha önce BURADA paylaşmıştım.

Pierre hamlesinin ardından takıma bir sırtı dönük hücum silahı daha katmalarının ardından koç Kokoskov’un hücumda forvetlerin alçak post oyunlarını ön plana çıkaracağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Daha önce ilettiğim gibi Pierre zaten 4 numara da oynamaya alışkın bir isim ve dış şut tehditi Ulanovas’dan daha iyi. Dolayısıyla birlikte sahada olduklarında forvet rotasyonunu bu şekilde paylaşacaklarını hatta zaman zaman Ulanovas’ı alçak postta Pierre’i dışarıda görebileceğimizi düşünüyorum.

1.99 metre boyunda olan 28 yaşındaki solak forvet, sezon askıya alınana kadar Zalgiris forması ile 28 Euorleague maçında ortalama 26 dakika süre almış ve 8.3 sayı, %36.8 3sayı, 3.3 ribaund, 2.0 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.