RESMİ: Alba Berlin, Fontecchio ile Anlaştı

Yeni sezon öncesi skorer kısa forveti Giedraitis’i Baskonia’ya kaptıran Alba Berlin, yerini İtalyan forvet ile doldurdu.

Almanya easyCredit BBL‘de şampiyonluğa ulaşan koç Reneses yönetimindeki Alba, bu sezon Reggio Emilia forması ile izlediğimiz Simone Fontecchio ile 3 yıllık anlaşma imzaladığını duyurdu.

Fontecchio, Alba Berlin tarihindeki ilk İtalyan oyuncu olacak.

24 yaşında olan 2.01 metre boyundaki genç forvet bu sezon Serie A’da 21 maçta ortalama 25.2 dakika süre alırken 11.0 sayı, %44.3 3sayı, 3.95 ribaund, 1.2 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Fontecchio, fizikli ve enerjik bir kanat oyuncusu. Dış şut tehditi de yüksek olan bir kısa forvet. Dribbling üstünden kendi skorunu da yaratabilmesi önemli bir artı ama trafiğe girdiğinde ve teması aldığında verimi düşüyor. Bununla birlikte yeteri kadar faul çizgisine gidemiyor fiziksel oyundan kaçtığı için. Ayrıca şut seçimleri konusunda halen hata oranı daha fazla, bu da verimliliğini düşürüyor.

Tüm bu özellikleri ile birlikte Giedraitis’in yerini tam olarak olmasa da en azından dış şutlar açısından doldurabilecek bir isim. Potansiyeli yüksek ve kumaşı da iyi, koç Reneses’in elinde gelişimini hızlandıracağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.