Gill’den Olumsuz Yanıt Alan Valencia, Rotasını Williams’a Çevirdi

Transfer döneminin hareketli takımlarından Valencia, 4 numara hamlesi için rotasını farklı bir isme çevirdi.

Yarasalar aslında Khimki’den ayrılan Gill ile görüşmelerde epey ilerlemişti ama son anlanda anlaşma sağlanamadı taraflar arasında. Bunun üstüne rotalarını Fenerbahçe Beko‘dan ayrılan ve Khimki ile imzalaması beklenen ama halen boş olan Derrick Williams‘a çevirdiler.

2.03 metre boyunda olan 29 yaşındaki atletik 4 numara, sezon askıya alınana kadar Euroleague sahnesinde 11.3 sayı, 3.9 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti.

Geçen sezon Bayern Munich forması ile pozisyonundaki en iyi oyunculardan biri olduğunu göstermişti ama Fenerbahçe macerası pek iyi geçmedi. Buna rağmen halen değerli bir oyuncu. Koç Obradovic’in sisteminde ondan alçak post etkinliği ve pas istasyonu olması da beklendiği için zorlanmıştı. Benzer şekilde Valencia’da da aradığı özgürlüğü bulmakta problem yaşayacağını düşünüyorum. Çünkü Yarasalar da çok yüksek tempoda oynamayı tercih etmiyorlar, genelde yarı saha basketboluna yatkın bir sistemleri var. Ayrıca işin savunma tarafında da koç Ponsarnau’nun ondan üst düzey katkı beklememesi gerekiyor…

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.